אמנות הדייטים

למידת מצבים בדייט


דייטים ואמנות פיתוי היא מקצוע בפני עצמה, מקצוע לא פשוט כלל, יחד הכרויות יכין אתכם מראש למצבים אפשריים בדייט.


כמה פעמים יצאתם לדייט וחזרתם לספר לחברים שהיה לא מוצלח וחבל שיצאתם? כמה פעמים התלוננתם בפני החברים או חברות שמישהו נדבק אליכם/ן במועדון ואין לכם כוח אליו/ה... דייטים ואמנות פיתוי היא מקצוע בפני עצמה, וזה לא קל בכלל. אנחנו יודעים ומלמדים אותנו תמיד להיות עצמנו, להיות ולהתנהג בטבעיות מוחלטת, כי זו הדרך הכי טובה להכיר מישהו באמת ושיכירו אותנו באמת, בלי משחקים ובלי טריקים. דבר זה נכון בהחלט, אך לעתים, עלינו להתגמש ולשדר רושם מיוחד אם ברצוננו לגרום למישהו להכיר אותנו ולהיפתח אלינו, לפחות בפעם הראשונה.

יחד הכרויות מובילה אותנו אל דייט ראשון, שזה באמת דבר מלחיץ מעט ואירוע מרגש. אנחנו מרגישים כי אין לנו הרבה זמן לעשות רושם, וכי הרושם הראשוני הוא גורלי במיוחד, שאולי יקבע את עתידנו. אם נקבל החלטות שגויות, זה אולי עלול להשפיע עלינו. אמנם לא צריך לקחת כל דייט בכובד ראש שכזה, עדיף לבוא קלילים, זורמים ופתוחים. אך תמיד רצוי לבוא קצת מוכנים, הכוונה להתכונן לכמה סיטואציות, במידה והאדם העומד מולנו אכן מעניין אותנו.

אנו צריכים למקסם את המידע אותו אנו מקבלים בדייט הראשון, למצב בו אנו יודעים מה רצוי לנו, אם אכן האדם מתאים לנו מבחינה ראשונית והאם באמת יכול לצאת מזה משהו קדימה. אמנם אדם זר יושב מולנו, אבל צריך לדעת להתכונן בהתאם לכל מה שעלול לקרות. יחד משרד שידוכים דואגת להכין אתכם מראש למצבים האלו, בייחוד בגלל העובדה שהיא מכינה את השטח מראש, בצורה בה היא מתאימה באופן מקסימלי את האדם העומד מולכם, אל מה שחיפשתם מלכתחילה, וכך ההתאמה היא מדויקת יותר מראש, ואפשר לדעת למה לצפות.

לפי שפת גוף, ניתן לדעת במהלך הדייט אם האדם העומד מולנו בכלל מתעניין בנו, ולהפך. המילים בהן אנו בוחרים להשתמש, וכך גם הוא, הן שיקול רציני בבחינת הלך הרוח. לא צריך להיות מומחה לשפת גוף ולקרוא אווירה בצורה מדויקת כדי לדעת אם יש אופציה להכרות משמעותית או לא. למרות שהרבה פעמים דייט יכול להיות זורם וקליל, אך לבסוף אין משיכה או רצון להמשכיות. צריך להיות מציאותיים ולדעת להבחין בהבדל בין דייט מהנה לדייט מוצלח ומהנה גם יחד, שיכול להוביל להמשכיות.

ישנם מצבים, בהם האדם עומד מולנו יכול לשקר, לנפח מידע על עצמו, או גרוע מכך, לא להיות אמיתי כלל. דבר זה ניתן להבחנה בקלות, אם באים בראש פתוח וגישה אמיתית, וכך אפשר לקרוא בקלות את הצד השני. אדם שבא בידיים פתוחות, חיוך חפץ ונפש נקייה, יופיע מולכם ותבחינו בכך מייד משום שזה לא דבר שא]שר לזייף. רואים כאשר אדם בא ליהנות, למצות דייט עד סופו ולנסות להוציא משם משהו הלאה. לעומת זאת, אדם שאיננו בעניין מלכתחילה, מביע זאת בהיכר רב, עוד מהשנייה הראשונה.

לא צריך להיות אמן קריאת גוף כדי לדעת מתי אנו מרגישים אם הדייט מוצלח או לא. אנחנו נהיה עצמנו, והשאר ייעשה כבר לבד.